Β' ΕΠΣΚ: ΑΕ Καλαμιάς - Ελπίδες ΑΕΚ Κοζάνης 7-1

Βαριά ήττα υπέστησαν οι Ελπίδες της Α.Ε. Κοζάνης στην Καλαμιά απέναντι στην τοπική ΑΕΚ για την 10η αγωνιστική του 1ου Ομίλου της Β’ Κατηγορίας.

Οι Ελπίδες, που αγωνίστηκαν με έναν μόνο “μεγάλο” στην σύνθεση τους, πάλεψαν στο πρώτο μέρος, όταν βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-1 αλλά δέχτηκαν πέντε τέρματα στο δεύτερο.

Πρωταγωνιστής του αγώνα ο Γιάννος Κουρτζίδης που σκόραρε πέντε φορές.

Στο πρώτο ημίχρονο η Καλαμιά προηγήθηκε με 2-0 με δύο γκολ του Κουρτζίδη (το δεύτερο με πέναλτυ) ενώ οι Ελπίδες μείωσαν σε 2-1 με τον Γιάννη Κατακαλίδη.

Στο δεύτερο ημίχρονο η έμπειρη ομάδα της Καλαμιάς σημείωσε άλλα πέντε γκολ (τρία ο Κουρτζίδης κι από ένα ο Σίννι και ο Κιοσσές), παίρνοντας μία εύκολη νίκη.

ΑΕ Καλαμιάς (Κουρτζίδης): Κεντεποζίδης, Μανακίτσας, Δαμιανίδης, Χαλκίδης, Χηνητίδης (72′ Κιοσσές), Κουρτζίδης, Σίννι, Σταυρίδης, Αδαμίδης, Μακρυγιάννης (61′ Γ. Γιαμουρίδης), Τσαλίδης (72′ Λουλολάρι).

Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης (Σαμαράς): Γάτας, Τσιφτσής, Καλαφατίδης, Δεληζήσης, Μαλόκου, Κικίδης, Κατακαλίδης, Κηπηρτίδης (35′ Μπουνόβας), Τρέβλας (25′ Κολτσίδας), Τσολακίδης, Κασαπίδης.

Διαιτητές: Κουτσώνας, Σύκος, Ντούλε.