Α' ΕΠΣ Κοζάνης: Μακεδονικός Κοζάνης - ΠΑΟΚ Κοίλων 2-2 | φωτο - βίντεο

Φωτογραφία του χρήστη Ματιές στα σπορ.
Την απόλυτη μοιρασιά είχαμε στο παιχνίδι του Μακεδονικού Κοζάνης με τον ΠΑΟΚ Κοίλων το  οποίο ήρθε ισόπαλο 2-2.

Οι δύο ομάδες τα μοιράστηκαν όλα είχαν από ένα ημίχρονο, πέτυχαν από  δύο γκολ και είχαν κι από ένα δοκάρι.
Ο Μακεδονικός μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι προηγήθηκε στο ημίχρονο 2-0 με γκολ του Μαλούτα και του Ματούλα κι έχασε ευκαιρία στις αρχές του Β ημιχρόνου  να κάνει τα τέρματα του τρία,  αλλά η μπάλα στην ανάποδη κεφαλιά του Μυλωνά βρήκε το οριζόντιο δοκάρι.

Στο Β’ ημιχρόνου ο ΠΑΟΚ αντέδρασε και πήρε μέτρα στο γήπεδο.  Μετά το δοκάρι του Μακεδονικού στο 49' βγήκε μπροστά και για 25' ήταν αυτός ο πρωταγωνιστής. Πέτυχε δύο γρήγορα γκολ με τον Τσατσόπουλο και τον Αθανασιάδη και είχε με τη σειρά του δοκάρι για να προηγηθεί με τον Ευθυμιάδη.
 Στο τελευταίο τέταρτο το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο και έμοιαζε   ρωσική ρουλέτα. Θα μπορούσαν βάση  εικόνας,  οι δύο ομάδες να είχαν προηγηθεί και να πάρουν ακόμα και το τρίποντο.
Αξίζει να σημειωθεί πως και οι δύο ομάδες χρησιμοποίησαν  από εννιά μικρούς (ξεκίνησαν 6 από κάθε ομάδα).
Ενώ θετικό ήταν το  ντεμπούτο στην αρχική εντεκάδα  του  Νατσιόπουλου Νικηφόρου  του νεαρού τερματοφύλακα του ΠΑΟΚ Κοίλων και του Τρομπούκη Θανάση μέσου  του Μακεδονικού.

Το φιλμ του αγώνα
Στο  3' απ ευθείας κόρνερ Καλιακούδα, στο πρώτο δοκάρι διώχνει ο Πάντος.
Στο 5' σουτ Ματούλα μπλοκάρει ο Νατσιόπουλος.
Στο 8' φάουλ Ματούλα, μπλοκάρει ο Νατσιόπουλος.
Στο 14' ο Ζαχαριάδης ,στον Μαλούτα που μέσα κ  πλάγια από την περιοχή θα πιάσει δυνατό σουτ και θα πετύχει ένα όμορφο γκολ 1-0
Στο 29' Λέκκα κόρνερ , γυριστή κεφαλιά Νικολάου , λίγο έξω
Στο 34' κόρνερ με τον Καλιακούδα , η μπάλα μετά από κόντρες θα φτάσει στον Τσατσόπουλο που από καλό σημείο δε μπορεί να πιάσει το σουτ .
Στο 35' Φάουλ Ματούλα στη γωνία του Νατσιόπουλου 2-0
Στο 49' φάουλ Ζαχαριάδη , λάθος κεφαλιά του Μυλωνά η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.
Στο 60 ' Καλιακούδας φάουλ , αδράνεια στην άμυνα του Μακεδονικού , η μπάλα θα φτάσει στον Τσατσόπουλο που με το τακούνι θα κάνει το 2-1.
Στο 61' κάθετη μπαλιά Κικίρη στον Αθανασιάδη , που με διαγώνιο συρτό σουτ θα στείλει τη μπάλα πρώτα στο κάθετο δοκάρι και μετά στα δίχτυα για το 2-2
Στο 68' Τσατσόπουλος  στον Ευθυμιάδη , φάτσα με το τέρμα σουτ η μπάλα στο κάθετο δοκάρι
Στο 78' αδύναμο σουτ Λάμπρου , μπλοκάρει ο Νατσιόπουλος.
Στο 80' φάουλ Κοταρίδη , κεφαλιά Τρομπούκη Θ δεύτερη κεφαλιά Κουτούλα, μπλοκάρει ο Νατσιόπουλος
Στο 90' σουτ Αθανασιάδη αποκρούει ο Πάντος , ο Κικίρης θα πάρει το ριμπάουντ θα σημειώσει τέρμα , αλλά ο επόπτης Εμμανουήλ θα σημειώσει τον παίκτη του ΠΑΟΚ σε θέση οφσάιντ
Μακεδονικός Κοζάνης (Καραθανάσης):  Πάντος, Τρομπούκης Κ., Κοτταρίδης, Αργυρόπουλος, Μαλούτας (64' Λάμπρου), Αντωνόπουλος, Ζαχαριάδης (75’ Αγγέλου), Ματούλας, Λέκα, Νικολάου (64’ Κουτούλας), Τρομπούκης Α.

ΠΑΟΚ Κοίλων (Γκουρτζούλης):  Νατσιόπουλος, Αθανασιάδης, Μυλωνάς, Τσατσόπουλος, Τιούλης, Καραγιώργος, Καλιακούδας, Κικίρης, Ευθυμιάδης (92' Αλμασίδης), Μπόνιος (55’ Κόνι), Αροσβίλι (89’ Καστάμης).

Διαιτητής: Καρατέρπος

Βοηθοί:  Μπισούκης , Εμμανουήλ Β.