Α’ ΕΠΣΚ: Τιτάν Σερβίων - Μακεδονικός Κοζάνης 2-2 | φωτο - βίντεο

Μοιρασιά στα Σέρβια
Μοιράστηκαν γκολ, βαθμούς και εντυπώσεις Τιτάν Σερβίων και Μακεδονικός Κοζάνης. Με το ίδιο σκορ, 2-2, όπως και στην περσινή συνάντηση έληξε η αναμέτρηση Τιτάν Σερβίων Μακεδονικός.

Τα τελευταία χρόνια οι αναμετρήσεις των δυο ομάδων είναι συναρπαστικές με γκολ θέαμα και ανατροπές!

Το ισόπαλο αποτέλεσμα από τη μία αφήνει μία γλυκόπικρη γεύση στο Μακεδονικό, αφού προηγήθηκε στο ημίχρονο, 0-2 κι από την άλλη ικανοποιεί τα Σέρβια που δεν παράτησαν το ματς «ξύπνησαν» στην ανάπαυλα και στο πρώτο 15λεπτο του 2ου ημιχρόνου, κατάφεραν να ισοφαρίσουν. Λίγο έλειψε ο Τιτάν σε μια αδράνεια της άμυνας του Μακεδονικού, αμέσως μετά την ισοφάριση,  να κάνει και την ολική ανατροπή.

Ο Μακεδονικός βέβαια είχε την μεγάλη ευκαιρία να πάρει το τρίποντο στο 75’ αλλά το σουτ του Αγγέλου, έβγαλε πάνω από τη γραμμή ο Δημητριάδης.

Φάσεις και γκολ
Στο 5’ σουτ Μαλούτα , αποκρούει ο Γκόγκος, η μπάλα στο Λάμπρου νέο σουτ, μπλοκάρει ο Γκόγκος.
Στο 19’ σουτ Ματούλα, η μπάλα κοντράρει λίγο έξω από το κάθετο δοκάρι.
Στο 21’ αλλεπάλληλα σουτ των παικτών του Τιτάνα, η μπάλα φτάνει στο Νάννο, γυριστή κεφαλιά μπλοκάρει ο Πάντος.
Στο 27’ φάουλ του Ζαχαριάδη μέσα στην μικρή κι ο Αργυρόπουλος στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.
Στο 45’ φάουλ Ματούλα, ο Αργυρόπουλος τρυπώνει ανάμεσα στους αμυντικούς και με γυριστή κεφαλιά θα κάνει το 0-2.
Στο 47’ ατομική προσπάθεια του Λάμπρου η μπάλα στο Ζαχαριάδη, σουτ, άουτ.
Στο 50’ ο Μπάρα θα δώσει στον Κοντοδήμο μέσα στην περιοχή, συρτό σουτ 1-2.
Στο 57’ φάουλ Κοντοδήμου, γυριστή κεφαλιά Δημητριάδη, 2-2.
Στο 59’ φάουλ του Κοντοδήμου, αδράνεια στην άμυνα του Μακεδονικού, λίγο έξω η μπάλα.
Στο 70’ φάουλ Κοντοδήμου, μπλοκάρει ο Πάντος.
Στο 75’ τεράστια ευκαιρία για το Μακεδονικό, όταν ο Λάμπρου μπήκε από δεξιά, έσπασε την κατάλληλη στιγμή στο Αγγέλου, αυτός  απέφυγε τον τερματοφύλακα, σούταρε αλλά σαν από μηχανής Θεός ο Δημητριάδης, σώζει κυριολεκτικά την εστία του από βέβαιο γκολ.
Αξίζει να σημειωθεί ότι ο κ. Καραθανάσης μαζί με τις τρεις αλλαγές χρησιμοποίησε 8 μικρούς ποδοσφαιριστές, ενώ ο κ. Παρασκευάς 7!
Χωρίς προβλήματα η διαιτησία του κ. Ιωαννίδη και των βοηθών του Εμμανουήλ και Κανδυλιώτη.

Τιτάν Σερβίων (Παρασκευάς): Γκόγκος, Δημητριάδης, Γκουτζιομήτρος, Κακαφίκας, Λάμπρος, Σαλτσίδης, Μπάρα, Ντανάτσας (40’ Χρυσοστομίδης), Καψαλιάρης (89’  Λούφας), Νάννος, Κοντοδήμος (90’ Μέτκο).

Μακεδονικός Κοζάνης (Καραθανάσης):  Πάντος, Αντωνόπουλος, Λέκα, Κιβρακίδης, Αργυρόπουλος, Νικολάου (91’ Τρομπούκης Θ.), Μαλούτας (60’ Τρομπούκης Κ.), Ζαχαριάδης (65’ Αγγέλου), Λάμπρου, Κοτταρίδης, Ματούλας.

Διαιτητής: Ιωαννίδης Ν.
Βοηθοί: Εμμανουήλ Β., Κανδυλιώτης