Γ΄Εθνική :Πυροβολούσε με εξάσφαιρο η Κοζάνη μέσα στον Βατανιακό -Μεγάλο διπλό του Φιλώτα .. Ηττα για Καστοριά και Πυρσό

Ονειρεμένη πρεμιέρα για την Κοζάνη που πυροβολούσε με εξάσφαιρο στο Βατάν ..0-6.
Η Κοζάνη σκόραρε με τους Ντούκα 0-1, Καραμπατζάκη πέναλτι 0-2 (σκορ ημιχρόνου).
Στο δεύτερο ημίχρονο ανέλαβε δράση ο Τσικόπουλος που με χατ τρικ ανέβασε το σκορ στο 0-5. Το τελικό σκορ 0-6 έκλεισε ο Δρόσος.
Μεγάλο διπλό του Φιλώτα στον Ακροπόταμο 1-2, που βρέθηκε πίσω στο σκορ αλλά με γκολ του Μισαηλίδη και του Μπαμπάρη έφερε τούμπα το ματς παίρνοντας το πρώτο του διπλό στην Γ΄Εθνική.
Ήττα για τον Πυρσό που δεν κατάφερε να τσιμπήσει κάτι θετικό στην πρεμιέρα μέσα στον Οπούντιο Μαρτίνου με σκορ 2-0. Η Καστοριά γνώρισε την ήττα μέσα στον Άρη με 3-1 . Στο 4’ ο Άρης πήρε προβάδισμα με τον Γιαννίτση, με κεφαλιά έπειτα από το φάουλ του Σουνά. Οι «κίτρινοι» πήραν… αέρα δύο τερμάτων στο 52’ με… δράστη τον Γκόλια, ο οποίος στο 61’ έκανε το 3-0, διπλασιάζοντας τα προσωπικά του τέρματα.Το μόνο που κατάφερε η Καστοριά, ήταν να μειώσει στο 75ο λεπτό του αγώνα, με το… γέμισμα του Σπανού και την λανθασμένη εκτίμηση της πορείας της μπάλας από τον Μπαϊμάκη.

Αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής
1ος ΟΜΙΛΟΣ Άρης – Καστοριά 3-1 Άρης Ακροποτάμου – Θύελλα Φιλώτα 1-2 Καμπανιακός – Ορφέας Ελευθερούπολης 0-2 Εθνικός Αγιονερίου – Καβάλα 0-0 Ηρακλής Αμπελοκήπων – Εθνικός Αλεξανδρούπολης Δόξα Δράμας – Έβρος Σουφλίου 0-3 Αναγέννηση Γιαννιτσών – Πανσερραϊκός 0-3 Απόλλων Αρναίας –Βυζάντιο Κοκκινοχώματος 0-2
2ος ΟΜΙΛΟΣ Τρίκαλα – Μακροχώρι 2-0 Θεσπρωτός – ΑΕ Καραϊσκάκης 2-2 Βατανιακός – Κοζάνη 0-6 Οικονόμος Τσαριτσάνης – Ρήγας Φεραίος 0-0 Πύρασος – Λευκάδια 2-0 Δωτιέας Αγιάς – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 0-3 Αναγέννηση Άρτας – Εθνικός Φιλιππιάδας 3-1 Οπούντιος Μαρτίνου – Πυρσός Γρεβενών 2-0

Η επόμενη αγωνιστική 1ος όμιλος Καμπανιακός Άρης Θεσσαλονίκης Α.Γ.Σ. Καστοριά Εθνικός Ν. Αγινερίου Ορφέας Ελευθερ. Ηρακλής Αμπελοκήπων Α.Ο. Καβάλα Δόξα Δράμας Εθνικός Αλεξαν. Άρης Ακροπόταμου Έβρος Σουφλίου Αναγέννηση Γιαν. Θύελλα Φιλώτα Βυζάντιο Κοκκιν. Πανσερραϊκός Απόλλων Αρναίας

Η επόμενη αγωνιστική 2ος όμιλος Θεσπρωτός Α.Ο. Τρίκαλα Ένωση Απ. Παύλου Βατανιακός Α.Ε. Καραϊσκάκης Οικονόμος Τσαριτσ. Κοζάνη Πύρασος Ρήγας Φεραίος Δωτιέας Αγιάς Α.Σ. Λευκάδια Αναγέννηση Άρτας Αχιλλέας Νεοκαισάρειας Πυρσός Γρεβενών Εθνικός Φιλιππιάδας Οπούντιος Μαρτίνου