Γ’ Εθνική Διπλό της Κοζάνης …νίκησε αέρα και Κρανούλα Πήρε το καστοριανό ντέρμπι η Καστοριά Ήττα και σε μπελάδες ο Πυρσός

Πέρασε κι από την Κρανούλα η Κοζάνη με σκορ 0-1. Οι ερυθρόλευκοι πέτυχαν το γκολ της νίκης στο 50’ με τον Ταφαρλή.
Το παιχνίδι στο α’ ημίχρονο ήταν μέτριο ποιοτικά, αφού ο δυνατός αέρας που φυσούσε ήταν εμπόδιο για να παιχτεί καλό ποδόσφαιρο.
Η μόνη αξιόλογη ευκαιρία που χάθηκε ήταν από τη μεριά της Κοζάνης σε σουτ του Ματούλα.
Στο β’ ημίχρονο η Κοζάνη εκμεταλλεύτηκε τον αέρα που ήταν υπέρ της, πέτυχε το γκολ που έκρινε τον αγώνα, με τον Ταφαρλή κι έχασε ευκαιρίες για το διευρύνει με τους Μπουλγουρίδη, Τσικόπουλο, Παπαδόπουλο.
Παραλίγο έμφραγμα στο 85’ για τους φιλοξενούμενους, αλλά ο Κάλφας έσωσε επάνω από τη γραμμή σίγουρη παραβίαση του τέρματος της ομάδας του.

Η Καστοριά πήρε το ντέρμπι 2-1, παραμένοντας  στα «ψηλά». Τα γκολ για τους γουναράδες πέτυχαν: ο Γανόλης κι ο Σολομονίδης. Ο Κάστωρ μείωσε στις καθυστερήσεις 2-1 με τον Σαλβαρίνα.

Σε μεγάλους μπελάδες μπήκε ο Πυρσός, όσον αφορά την υπόθεση παραμονής.
Γνώρισε την ήττα μέσα στη Φιλιππιάδα με 1-0 και τα σύννεφα του υποβιβασμού γίνονται ακόμα πυκνότερα. Το γκολ που έκρινε τον αγώνα το πέτυχε στο 4’ ο Σιαπέρας.