Γ’ Εθνική Νίκησε εύκολα και πλησιάζει την δεύτερη θέση η Κοζάνη Ήττα για Καστοριά και Γρεβενά..Βράζει ο Πυρσός για τη διαιτησία του Ημαθιώτη Μαλούτα Έμεινε στο 0-0 ο Κάστωρ

Με σβηστές μηχανές η Κοζάνη καθάρισε εύκολα, 2-0 από το α’ ημίχρονο τον Κεραυνό Θεσπρωτικού και μετά τη γκέλα της Τσαριτσάνης 2-2 με την Δόξα Κρανούλα την πλησίασε,  στους τρεις βαθμούς.
Η Κοζάνη προηγήθηκε νωρίς με γκολ του Ντεμιράι και πριν κλείσει το ημίχρονο πέτυχε το 2-0 με τον Κάλφα.

Οι ερυθρόλευκοι έχασαν ευκαιρίες για να ανεβάσουν κι άλλο το δείκτη του σκορ με τον Τσικόπουλο και τον Πιπινίκα. Οι δύο ομάδες είχαν κι από ένα δοκάρι, για την ομάδα της Κοζάνης ο Κάλφας.
Η Καστοριά δεν μπόρεσε να αποσπάσει κάτι θετικό μέσα στο Θεσπρωτό και μετά από μέτρια εμφάνιση γνώρισε την ήττα 2-0.
Σκούρα τα πράματα  για τον Πυρσό που στο 90’ ηττήθηκε εντός έδρας από τον Καμπανιακό 0-1.Ο Πυρσός έχει πολλά παράπονα από τη διαιτησία του Μαλούτα από τη Βέροια.
Λευκή ισοπαλία  για τον Κάστωρ εντός έδρας με το Κορδελιό.

Δείτε τα αποτελέσματα του 2ου ομίλου του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής. Συνοπτικά όλο το πρόγραμμα της 19ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου Γ' Εθνικής, μαζί με τη βαθμολογία και την επόμενη αγωνιστική.